Sport

Re Lear PDF

Piano music 24 Piano Preludes and Fugues, Op. Leningrad re Lear PDF of Shostakovich’s Symphony No.


Författare: William Shakespeare.

This article related to a Soviet film of the 1970s is a stub. You can help Wikipedia by expanding it. Перейти к навигации Перейти к поиску В Википедии есть статьи о других людях с фамилией Лир. Отец Аманды был французом, а мать — китаянкой. These include only labels that Amanda Lear has been signed to for major album releases or longer periods of time. For the full listing of labels that the singer has recorded for, see Amanda Lear discography.

Эта страница в последний раз была отредактирована 1 июля 2018 в 15:03. Swą karierę rozpoczęła jako modelka w latach 60. W tamtym czasie nawiązała też znajomość z hiszpańskim malarzem Salvadorem Dalí, którego była muzą i najbliższą przyjaciółką przez następne ponad 15 lat. Szczyt popularności osiągnęła jako piosenkarka pod koniec lat 70. Włoszech, gdzie prowadziła wiele popularnych programów rozrywkowych, jak i karierą malarską, wystawiając swoje prace w wielu galeriach Europy i nie tylko.

W 1984 roku wydała swoją pierwszą książkę, autobiografię My Life with Dalí. Krótko po narodzinach Amandy jej rodzice rozwiedli się i była ona wychowywana przez matkę w Nicei w południowej Francji i Szwajcarii. Już jako małe dziecko wykazywała zdolności językowe, co przydało się jej w późniejszej karierze. W 1965 trafiła do agencji modelingowej Catherine Harlé. Chcąc uzyskać fundusze na studia, wróciła do Paryża pracując jako modelka dla takich projektantów jak Paco Rabanne i Yves Saint-Laurent.

W jednym z klubów nocnych w Paryżu poznała hiszpańskiego malarza surrealistycznego Salvadora Dalí, co dało początek bliskiej przyjaźni, trwającej kilkanaście lat. Lear była jego najbliższą przyjaciółką, powierniczką i protegowaną, choć nigdy nie był to związek intymny. David Bowie zachęcił Amandę do rozpoczęcia kariery muzycznej, wysyłając ją na lekcje śpiewu do swojej nauczycielki. Razem napisali i nagrali piosenkę “Star”, która jednak nie została nigdy wydana.